Підпишись та читай
найцікавіші
статті першим!

Розробка уроку з математики "розташування предметів". Конспект уроку на тему: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у просторі» Просторові уявлення взаємне розташування предметів у просторі

Наочна геометрія.

просторі».

Цілі заняття:

Особистісні результати:

Метапредметні результати

Предметні результати:

:

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку на тему: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у просторі».»

Наочна геометрія.

Тема: "Напрям руху. Взаємне розташування предметів у

просторі».

Цілі заняття:

Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.

Вчити зображати різні геометричні фігури.

Навчати позначати відрізки літерами, вимірювати їх і правильно записувати довжину відрізка.

Розвивати творчі здібності дітей та логічне мислення.

Особистісні результати:

Виявляти творчі здібності;

Виявляти пізнавальний інтерес до способів вирішення нового навчального завдання;

Виявляти готовність до співпраці з іншими людьми, дружелюбність;

Метапредметні результати

Предметні результати :

Розпізнавати, називати, зображати геометричні постаті (лінії, точки);

Співвідносити реальні об'єкти з моделями геометричних фігур.

Регулятивні універсальні навчальні дії :

Приймати навчальне завдання та активно включатися в діяльність, спрямовану на її вирішення у співпраці з учителем та однокласниками;

Розрізняти спосіб та результат дії;

Контролювати процес та результати діяльності.

Пізнавальні універсальні навчальні дії:

використовувати знаково-символічні засоби;

Здійснювати аналіз об'єктів з виділенням суттєвих та несуттєвих ознак;

Здійснювати синтез як складання цілого з елементів.

Комунікативні універсальні навчальні дії :

Висловлювати у промові свої думки та дії;

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання;

Задавати питання.

Хід заняття

I. Організація класу.

ІІ. Самовизначення до діяльності. Постановка навчальної задачі.

У старій казці говориться: «Направо підеш, коня втратиш; ліворуч підеш, сам згинеш, а прямо підеш, щастя своє знайдеш».

Що треба знати мандрівникові, щоби не загинути? (Напрями руху).

Припустіть тему нашого заняття. (Повторюватимемо напрямки руху).

А також ми дізнаємося, як показати напрямок руху на площині; поговоримо про взаємне розташування предметів і згадаємо, як позначаються відрізки, як їх виміряти і записатидовжину.

ІІІ. Актуалізація знань:

1. Бесіда ( із використанням інтерактивної дошки).

А навіщо сучасним людямпотрібно знати напрямки руху? (Подорожі, будівництво, освоєння космосу, робота транспорту та ін.)

Де практично зустрічається необхідність показати напрямок руху? (Схеми, карти, креслення та ін.)

2. Гра «Покажи напрямок41». (З'ясувати практично наявні в дітей віком уявлення про перебування об'єкта зліва, справа, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні.)

До дошки викликаються 4 учні.

Я називаю команди, а ви їх виконуєте.

Підніміть праву руку. Якщо прозвучить команда «Направо!», то в який бік ви повернетеся? (У бік правої руки).

Аналогічно з лівою рукою.

Увага! Ліворуч! Праворуч!

Крок вперед! Два кроки тому!

Покажіть верх. Низ.

Хто в тебе праворуч? Назвати ім'я учня.

А в тебе хто зліва?

Хто стоїть між вами?

Встань між …

Встаньте за…

Встаньте перед…

Візьміться за руки.

Запросити ще одного учня.

Устань усередині кола. Устань зовні.

2 Аналогічна гра для всієї групи учнів.

Підніміть праву руку, ліву.

Поверніть праворуч, ліворуч, назад.

З якого боку вікна в нашому класі? Двері?

Зробіть крок назад, два кроки вперед.

IV. Отримання нових знань та способів діяльності.

1. Постановка проблемного завдання.

На екрані(Аналогічні листи є у кожної дитини на парті).

Перед вами аркуш паперу. Як визначити напрями у цьому випадку?

2. Практичне вирішення проблемної задачі за допомогою інтерактивної дошки.

Вчитель задає напрями, а діти підходять та підписують умовними знаками напряму. (П - право, Л - ліво, В - верх, Н - низ, ПВ - правий верхній кут і т.д.)

Де на практиці використовуються ці знання?

(У позначенні сторін горизонту, у створенні різних карт, Планів).

ВИКЛЮЧИТИ М/М СИСТЕМУ.

V. Фізкульхвилинка.

VI. Закріплення здобутих знань.

1. Практична роботав зошиті.

1) Завдання №1(Стор.35)

Розглянь рис.

Домалюй будиночок.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

2. Робота у парах.

Зараз ви працюватимете у парі. Яких правил потрібно дотримуватися, щоб у вас все вийшло.

- Працюй…

Діти (хором):

- Слухай партнера…

Уважно!

- Говори…

По черзі!

- Відносись до партнера ...

З повагою!

Вирішення задач.

Завдання №2(Стор.35).

Розгляньте малюнок.


З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

Взаємоперевірка. Самоперевірка із зразка.


Завдання №3

Вирішується аналогічно.


3. Самостійна робота.

Розв'язання задач №4 та №5 із самоперевіркою.

VII. Повторення пройденого.

1. Розмова.

Що таке відрізок? (Частина прямої лінії, обмежена з обох сторін крапками).

У чому вимірюється довжина відрізка? (У див).

Як позначаються кінці відрізка? (латинськими літерами).

Яким інструментом вимірюється довжина відрізка? (Лінійкою).

2. Робота у зошити.

1) Розв'язання задачі №6.Колективно біля дошки учень.

2) Розв'язання задачі №7.Самостійно із самоперевіркою. (На прихованій дошці вирішує

VIII. Рефлексивно-оцінний етап.

1. Гра за допомогою сигнальних карток «Правильно – неправильно».

На занятті ми повторили напрями руху.

Праворуч від вас – вікна.

Вгорі – стеля. Попереду – шафи.

Щоб вийти із класу, треба піти ліворуч.

На уроці ми вимірювали довжину прямої лінії.

Довжина вимірюється із сантиметрів.

Мені сподобався урок.

2. Самооцінка.

Який настрій ви мали протягом уроку? Покажіть за допомогою світлофора.

План-конспект уроку математики 1 клас

Тема. Взаємне розташування предметів у просторі (ліворуч, праворуч, на, над, поруч, під, усередині).

Мета: вчити визначати просторове розміщення предметів щодо предмета, щодо іншого предмета; вчити володіти поняттями зліва, справа, над, поруч, під, усередині; розвивати уяву, первинне вміння доказово розмірковувати, графічні навички, емоційно-вольове середовище; виховувати любов до математики, посидючість, наполегливість у виконанні завдань.

Устаткування: набірне полотно, лічильний дидактичний матеріал, Роздатковий матеріал «Світлофор», геометричний роздатковий матеріал.

Хід уроку

Орг. момент. Мотивація до навчальної діяльності. Я рада, що ви зібралися тут, друзі.

І гадаю, зустрілися ми не дарма.

Ми вчитимемося сьогодні вирішувати,

Дослідити, порівнювати та міркувати,

Секрет математики знову відкриватиме.

– Сьогодні на уроці ми уважно слухатимемо вчителі та один одного, спостерігатимемо, намагатимемося запам'ятовувати і розуміти.

Девіз нашого уроку: «Знаєш – кажи, не знаєш – слухай».

Контроль, корекція та закріплення знань учнів. I. Усний опитування. Гра «Порахуй предмети». -На набірному полотні виставлені предмети.

Порахуй кількість предметів.

Назвіть номер кожного предмета.

Якщо змінити два предмети місцями, чи зміниться загальна кількість предметів? (Ні.) А їхні порядкові номери? (Зміняться.)

Викладіть перед собою 2 трикутники, 2 квадрати, 2 круги.

Розташуйте фігури так, щоб кола знаходилися праворуч від

квадратів і ліворуч від трикутників.

Перерахуйте фігури візерунка.

Фізкультхвилинка

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

- Скажіть, змогли б ви правильно викласти геометричні фігури у візерунку, якби не було вказано положення одних фігур по відношенню до інших?

Слова ліворуч, праворуч, на, над, під, поруч і т. д. допомагають описати положення предметів щодо один одного. З їхньою допомогою ви можете уявити, як розташовуються предмети у просторі, навіть якщо не бачите їх.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці навчимося давати правильний опис розташування предметів у просторі за допомогою слів зліва, справа, попереду, ззаду, на, над, поруч, під, усередині.

Пояснення нового матеріалу.* Робота з роздатковим матеріалом «Світлофор».

Завдання 1 (с. 7)

Давайте увійдемо до країни Математики з пішохідного переходу.

Допоможе нам у цьому світлофор – регулювальник руху.

Які «вічка» є у світлофора? Про що вони говорять?

Який наказ дає кожен колір світлофора?

*Аналіз ситуації на малюнку. Визначення розташування предметів у просторі.

Завдання 2 (с.7).

*Що б ви порадили кошеняті?

*Складання опису за сюжетним малюнком.

Завдання1 (с.8).

З якої казки ці герої?

Розкажіть, як вони тягнуть ріпку, використовуючи слова попереду, ззаду, поруч.

Про кого можна скласти пропозицію, використовуючи слова на, над?

IY. Закріплення та узагальнення знань учнів

Хвилина каліграфії.- Продовжіть візерунок, а потім розфарбуйте прапорці, які повернуті праворуч.

2. Гра «Ліва – права».

Я називатиму звірів та квіти. Коли називаю квітку, піднімайте праву руку, коли почуєте назви звірячої руки.

* Робота з геометричним матеріалом.

Розташування фігури у такий спосіб.

С – синій

К – червоний

З – зелений

Ж – жовтий

Де розташований червоний гурток? Зелений квадрат? Синій трикутник?

Я опишу розташування фігури, а ви повинні сказати, що це за фігура.

* Гра «Твій клас».

Хто сидить ліворуч від тебе? Поперед тебе?

Що знаходиться над твоєю головою?

Що лежить усередині твого портфеля?

Як звати однокласника, який сидить поряд із тобою?

Y. Підсумок уроку.

Про що говорили під час уроку?

Який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Які слова вказують положення предметів у просторі?

(Ліворуч, праворуч, поруч, попереду і т. д.)

План-конспект уроку математики 1 клас

Тема. Взаємне розташування предметів у просторі (ліворуч, праворуч, на, над, поруч, під, усередині).

Ціль : вивчати визначати просторове розміщення предметів щодо даного предмета, щодо іншого предмета; вчити володіти поняттями зліва, справа, над, поруч, під, усередині; розвивати уяву, первинне вміння доказово розмірковувати, графічні навички, емоційно-вольове середовище; виховувати любов до математики, посидючість, наполегливість у виконанні завдань.

Устаткування : набірне полотно, лічильний дидактичний матеріал, роздатковий матеріал «Світлофор», геометричний матеріал.

Хід уроку

    Орг. момент.

    Мотивація до навчальної діяльності.

Я рада, що ви зібралися тут, друзі.

І гадаю, зустрілися ми не дарма.

Ми вчитимемося сьогодні вирішувати,

Дослідити, порівнювати та міркувати,

Секрет математики знову відкриватиме.

Сьогодні на уроці ми уважно слухатимемо вчителя та один одного, спостерігатимемо, намагатимемося запам'ятовувати і розуміти.

Девіз нашого уроку: «Знаєш – кажи, не знаєш – слухай».

    До онтроль, корекція та закріплення знань учнів.

I . Усне опитування.

    Гра «Порахуй предмети».

На набірному полотні виставлені предмети.

Порахуй кількість предметів.

Назвіть порядковий номер кожного предмета.

Якщо змінити два предмети місцями, чи зміниться загальна кількість предметів? (Ні.) А їхні порядкові номери? (Зміняться.)

* Робота із геометричним матеріалом.

Викладіть перед собою 2 трикутники, 2 квадрати, 2 круги.

Розташуйте фігури так, щоб кола знаходилися праворуч від

квадратів і ліворуч від трикутників.

Перерахуйте фігури візерунка.

Фізкультхвилинка

III . Вивчення нового матеріалу.

    Підготовка до вивчення нового матеріалу.

    Встановлення на увагу.

Скажіть, чи змогли б ви правильно викласти геометричні фігури у візерунку, якби не було вказано положення одних фігур стосовно інших?

Слова ліворуч, праворуч, на, над, під, поруч і т. д. допомагають описати положення предметів щодо один одного. З їх допомогою ви можете уявити, як розміщуються предмети у просторі, навіть якщо не бачите їх.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці навчимося давати правильний опис розташування предметів у просторі за допомогою слів зліва, справа, попереду, ззаду, на, над, поруч, під, усередині.

    Пояснення нового матеріалу.

* Робота з роздавальним матеріалом «Світлофор».

Завдання 1 (с. 7)

Давайте увійдемо до країни Математики з пішохідного переходу.

Допоможе нам у цьому світлофор – регулювальник руху.

Які «вічка» є у світлофора? Про що вони говорять?

Який наказ дає кожен колір світлофора?

*Аналіз ситуації на малюнку. Визначення розташування предметів у просторі.

Завдання 2 (с.7).

*Що б ви порадили кошеняті?

*Складання опису за сюжетним малюнком.

Завдання1 (с.8).

З якої казки ці герої?

Розкажіть, як вони тягнуть ріпку, використовуючи слова попереду, ззаду, поруч.

Про кого можна скласти пропозицію, використовуючи слова на, над?

IY . Закріплення та узагальнення знань учнів

    Хвилина каліграфії.

Продовжіть візерунок, а потім розфарбуйте прапорці, повернені праворуч.

2. Гра «Ліва – права».

Я називатиму звірів та квіти. Коли називаю квітку, піднімайте праву руку, коли почуєте назви звірячої руки.

* Робота з геометричним матеріалом.

З

Розташування фігури у такий спосіб.

С – синій

К – червоний

З – зелений

Ж – жовтий

Де розташований червоний гурток? Зелений квадрат? Синій трикутник?

Я опишу розташування фігури, а ви повинні сказати, що це за фігура.

* Гра «Твій клас».

Хто сидить ліворуч від тебе? Поперед тебе?

Що знаходиться над твоєю головою?

Що лежить усередині твого портфеля?

Як звати однокласника, який сидить поряд із тобою?

Y. Підсумок уроку.

Про що говорили під час уроку?

Який сигнал світлофора можна переходити дорогу?

Які слова вказують положення предметів у просторі?

(Ліворуч, праворуч, поруч, попереду і т. д.)

Цікава математика – 1 клас

Взаємне розташування предметів. Більше, менше чи стільки ж предметів

Автор: Громкова Христина Сергіївна, вчитель початкових класів МБОУ "Середня загальноосвітня школа № 27".
Пропоную вам завдання з математики на тему“Взаємне розташування предметів. Більше, менше чи стільки ж предметів”, які використовую як під час уроків математики, і на заняттях позаурочної діяльності"Юний математик", Логіка" у першому класі.
Мета завдань- Використання як додатковий матеріал після вивчення теми, а так само на занятті позаурочної діяльності, як цікавий матеріал.
Ці вправи можна виконуватиіндивідуально, працюючи у парі чи групі.
Вправи можна використовувати вчителю початкових класів, вихователю, з дітьми у підготовчій групі, а також батькам, для занять вдома.
Цікавість сприяєінтенсифікації розумової діяльності
Завдання сприяютьрозвитку логічного мисленняуваги, пам'яті.
Завдання призначенідля дітей молодшого шкільного віку (6-8 років) Учні виконують їх із задоволенням.
Усі завдання спрямованіте, щоб учні мали уявлення про просторову орієнтацію предметів, вміли порівнювати предмети.
Завдання №1
Візьміть червоний і зелений кубики. Постав їх один на інший. Який кубик розташований вище: червоний чи зелений? Який нижче: зелений чи червоний?
Завдання №2
Візьми синій, зелений, червоний кубики. Постав їх один на інший так, щоб:
1) червоний був вище синього, а зелений - вище за червоний; назви колір кубика між двома іншими;
2) червоний був нижче зеленого, а зелений - нижче синього; назви кольору кубиків спочатку зверху донизу, а потім знизу догори;
3) синій був нижче червоного та вище зеленого;
4) синій був між червоним та зеленим.

Як це можна зробити?
Завдання №3
Візьми кульку та кубик. Розташуй кульку над кубиком; за кубиком; перед кубиком; під кубиком.
Завдання №4
Намалюй вазу з квіткою. Правіше за неї намалюй цукерку, а лівіше за вази - яблуко.
Завдання №5
Катя вирішила намалювати картину. Після дощу у небі над мостом з'явилася веселка. На мосту стоїть дівчинка. За мостом пливе човен, під мостом у річці хлюпається рибка. Ліворуч від мосту на березі росте береза, над березою пливе хмара. Праворуч від мосту росте кущ. Правіше за веселку - сонечко. Зобрази все це малюнку.
Завдання №6
У ряд розташовані іграшки: ведмідь, дзиґа, лялька, машина. Назви по порядку всі іграшки спочатку ліворуч, потім праворуч ліворуч. Катя поміняла місцями ляльку та ведмедика, юлу та машину. В якому порядку тепер розташовані іграшки?
Завдання №7
У верхньому лівому кутку зошита намалюй сонечко, у лівому нижньому кутку намалюй будиночок, у правому верхньому кутку - прапорець, а в правому нижньому кутку-ялинку.
Завдання №8
Вова переставив у словах літери, і ось що вийшло:
-овлк
-зако
-шака
-Акшо
-кура
-Гтір
-Нічок
-пра
Які були слова?
Відповідь: вовк, коза, каша, кішка, рука, тигр, вікно, пара.
Завдання №9
Познач на аркуші паперу кілька червоних крапок. Познач стільки ж крапок зеленим олівцем.
Завдання №10
Прикладаючи одну долоню руки до іншої, доведи, що пальці на обох руках порівну.
Завдання №11
Намалюй чотири груші. Розфарбуй їх жовтим або зеленим олівцем так, щоб жовтих груш було більше, ніж зелених.
Завдання №12
Придумай слова, в яких стільки ж букв, як у словах кіт, лисиця, книга, собака.
Завдання №13
Чи рівно букв у обох рядках?
1.М К С У Б А В
2.Л Т М Ф Б Р К
Закресли однакові літери. Чи залишилося літер у цих рядках?

Розділи: початкова школа

Цілі заняття:

  • Формувати вміння орієнтуватися біля, визначати місце розташування одного об'єкта стосовно іншого.
  • Вчити зображати різні геометричні фігури.
  • Розвивати творчі здібності дітей.

Хід заняття

I. Перевірка домашнього завдання:

  1. Накресліть похилу пряму, позначте точки В і С, що лежать на цій прямій, і точки А і D, що не лежать на прямій.
  2. Намалюйте замкнуту та незамкнену криві лінії.
  3. - Вовк женеться за Зайцем.

Дорисуй паркан так, щоб Вовк не міг схопити довговухого:

ІІ. Робота над новим матеріалом:

З'ясувати наявні у дітей уявлення про знаходження об'єкта ліворуч, праворуч, вгорі, внизу, за, під, перед, між, всередині, зовні:

1) - Мандруючи вертольотом, ми побачили казкове озеро.

Демонстрація плаката:

В нього є внутрішня область - Це саме озеро, кордон – це стик берега та озера, зовнішній кордон – берег.
- Ми скинули з вертольота мішки 1 та 2. Куди вони впали – у воду чи на сушу?

2) – З якого боку знаходяться вікна у нашому класі? Двері?
3) - Що знаходиться всередині, а що поза банками?
4) – Я стою в центрі класу. Що знаходиться ліворуч (праворуч, попереду) від мене?
5) Розучування пісеньки:

Рух по колу:

А я по лузі, а я по лузі,
Я по лузі гуляла. (2р.)

Пританцьовуючи, підняти праву руку:

Ручку праву, ручку праву,
Тієї, що я пишу,
Підняла, підняла.

Жартівний рух "До побачення":

Ручкою лівою, ручкою лівою,
Я подружку помахаю,
Я подружку помахаю.

ІІІ. Закріплення дослідженого матеріалу.

Розглянь рис.

Домалюй будиночок і розкрий його так, як тобі хочеться.
- Намалюй праворуч від будиночка ялинку, а зліва - берізку.

Розглянь рис. №2.

З трьох кубиків червоного, жовтого, зеленого кольорів хлопчик виклав фігуру. Розфарбуй кубики так, щоб червоний був вище зеленого, а жовтий кубик був праворуч від зеленого кубика.

IV. Робота біля дошки.

На дошці малюнок:

На малюнку ліворуч стоїть будиночок зайця, а праворуч - будиночок щеняти. Зайцю треба перейти до цуценя так, щоб кожна берізка була праворуч від нього, а кожна ялинка – зліва.
- Намалюємо доріжку зайця:

V. Фізкультхвилинка.

Двигуна вправа "Дзеркало".

Діти стоять на своїх місцях і виконують ті рухи, які їм показує дорослий, чітко копіюючи їх. Вчитель грає роль дзеркала, яке дивляться учні. Вони повинні:

  • завмерти дома;
  • повернутись праворуч, ліворуч;
  • постояти на пальчиках;
  • постояти на пальчиках із заплющеними очима;
  • постояти на пальчиках і поморгати очима;
  • покивати головою, ніби погоджуються з чимось;
  • постояти, поперемінно піднімаючи над головою ліву та праву руку з розімкненими пальцями;
  • постояти, обіймаючи себе за шию то лівою, то правою рукою.

VI. Повторення вивченого матеріалу:

1) - Послухайте жартівливий вірш:

Філя та Муля – два розумних собаки.
Живуть один від одного вони далеко.
І, щоб розлука змінити стан,
Вирішили виміряти відстань.
Але самі вирішити це завдання не можуть!
Покликали собачку Довжину на допомогу.
Запитали поради: "А як же нам бути?"
Довжина посміхнулася, позіхнула, хитнулася
І стала від хати до хати ходити.
Потім між ними вона простяглася...
А Філя і Муля дивуються з подивом,
І прагнуть відповіді вони з нетерпінням.
Лежала Довжина, від сорому не дихаючи,
Від горя не може підвестися і встати.
Вона одиниць виміру не знала
І не вміла себе порахувати.

А ви знаєте одиниці довжини? Повторимо ще раз...

2) - Намалюй по точках фігуру:

3) - Накресли дві прямі, що перетинаються.
4) - Накресли незамкнену криву лінію. Познач червоним олівцем крапки Уі З,лежать на ній, і зеленим - крапки Доі N, що не лежать на кривій лінії.
5) - Виклади із сірників:

VII. Домашнє завдання:

Придумай і виклади візерунок із сірників, замалюй його в зошит.

  • люстру у верхньому лівому кутку кімнати;
  • вазу із фруктами на столі;
  • червоний носок на лівій нозі свині;
  • зелений носок на правій нозі свині;
  • тарілку під столом;
  • ніж ліворуч від столу;
  • цукерку праворуч від столу;
  • ложку перед столом.

Для правильного виконаннязавдання – прочитати книгу С.Маршака "Кошкін дім".

Включайся в дискусію
Читайте також
Кролики породи сріблястий Кролик полтавське срібло опис породи
До чого сниться риба сазан
Чорне та біле духовенство Духовенство ділилося на чорне та біле